Leczenie nadwagi i otyłości

Pakiet odchudzanie skierowany jest do osób, które w zdrowy  i racjonalny sposób chcą trwale uporać się z problemem nadwagi. 

Pacjent który decyduje się na pracę ze mną musi być przygotowany na podjęcie próby zmiany nawyków żywieniowych, zaczynającej się od głębokiej analizy przyczyn nieprawidłowych zachowań  żywieniowych.

 

W swojej pracy stawiam na połączenie dietetyki i psychologii ponieważ większość nadwagi zaczyna się w głowie. Staram się skupić na długotrwałym procesie zmiany aby uniknąć efektu jo jo i na stałe uporać się z problemem.

Oferta dotyczy zarówno kobiet i mężczyzn z różnym stopniem  nadmiaru masy ciała. Pomagamy osobom w każdym wieku o zróżnicowanej aktywności fizycznej i planie dnia.

 

Problem nawagi dotyka ponad połowy populacji osób dorosłych. Nadmiar masy ciała wiąże się ze znacznym wzrostem ryzyka  wystąpienia chorób dietozależnych: nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, problemów z cholesterolem i chorobami serca.  Odpowiednio wcześnie wdrożone zmiany w nawykach żywieniowych  i stylu życia poza utartą masy ciała przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka powikłań wymienionych schorzeń.

 

 

                                 Lepiej zapobiegać niż leczyć!

 

Zaplanowana terapia obejmuje leczenie schorzeń wynikających, ze złego odżywiania.

Wiedza i doświadczenie sprawiają, że nasze działania są niezwykle skuteczne.  Wspólnie wyznaczanym realne do osiągnięcia cele.

 

W ramach pakietu ODCHUDZANIE otrzymują Państwo:

  1. Opiekę dietetyczną (konsultacje wstępną oraz 1-2 wizyty w każdym miesiącu terapii, dodatkowo stały kontakt telefoniczny i mailowy).

  2. Analizę składu ciała za pomocą profesjonalnego analizatora medycznego JAWON MEDICAL Contact 350 (na każdym spotkaniu z dietetykiem).

  3.  Indywidualny program żywieniowy wraz z zaleceniami oraz posiłkami uzupełniającymi oraz menu specjalne (świąteczne, grillowe, wakacyjne itp.)

  4. Materiały edukacyjne- dobrane indywidualnie do pacjenta (np. jeśli często jadasz na mieście dobierzemy odpowiednie posiłki, jeśli korzystasz z oferty cateringowej w pracy z pomocą dietetyka wybierzemy najlepsze posiłki z menu).

    Cena w tym miejscu

 

Wychodzenie z diety

Każdy pacjent po zakończeniu terapii objęty jest 6-miesięcznym autorskim programem „wychodzenie z diety”, Ma on na celu utrwalenie efektów terapii, zdobytych nawyków żywieniowych i naukę samokontroli. Brak opieki dietetycznej po zakończonym odchudzaniu jest częstą przyczyną wystąpienia efektu jo jo- nawet po pięknym rezultacie odchudzania. Jest to ostatni etap na drodze do wymarzonej sylwetki- warto utrwalić efekty!

 

                                                           Jeśli będą mieli Państwo dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu telefonicznego 

                                                                                    dietetyk medyczny, dr n. med. Paulina Borek-Trybała, tel. 506 080 659

 

Czy wiesz, że...

trufle czekoladowe
50 kcal

tylko tyle wystarczy spożywać powyżej zapotrzebowania dziennie aby przytyć 2kgw ciągu roku (50kcal=1/2 cukierka czekoladowego

Rozciąga jogi
1,6 mliliarda

ludzi na świecie ma nadwagę

frytki
400 milionów

ludzi cierpi na otyłość

Biurko z Stetoskop
77%

wszystkich zgonów w Polsce w 2011 roku spowodowane było chorobami dietozależnymi