Dietetyk medyczny

DSC_4760aab.jpg


dr n. med. Paulina Borek-Trybała
DIETETYK ONKOLOGICZNY I BARIATRYCZNY, PSYCHODIETETYK

Dietetyka to multidyscyplinarna gałąź nauki łącząca w sobie wiedzę z zakresu medycyny, fizjologii, biochemii, psychologii oraz gotowania. Jestem osobą, która postanowiła połączyć te światy i stać się dietetykiem, który niesie pomoc w problemach żywieniowych wielu ludzi.

Z medycyną łączy mnie Gdański Uniwersytet Medyczny na którym skończyłam studia magisterskie na kierunku dietetyka. Ponadto w 2018 roku na Wydziale Lekarskim z wyróżnieniem obroniłam pracę doktorancką poświęconą leczenie niedożywienia w przebiegu przewlekłej choroby nerek.

Swoje doświadczenie w praktyce klinicznej poszerzam stale jako dietetyk kliniczny na oddziale Onkologii i Radioterapii w UCK w Gdańsku. Moje specjalizacje zawodowe to dietetyka onkologiczna i bariatryczna, opieka nad pacjentami nefrologicznymi oraz terapia nadwagi i otyłość. Swoją wiedzę przekazuje na licznych szkoleniach, konferencjach w tym międzynarodowych oraz pracy dydaktycznej ze studentami. Jestem członkiem wiodących towarzystw żywieniowych takich jak POLSPEN, PTD, Polskie Stowarzyszenie Chorych na Celiakię.

Od 2010 roku prowadzę swoją poradnię dietetyczną, dodatkowo staram realizować się naukowo przez pisanie licznych publikacji oraz wystąpienia na konferencjach naukowych gdzie mogę zaprezentować wyniki swoich badań.

Z psychologią łączy mnie empatia do ludzi, zamiłowania do szczerych rozmów i poszukiwania psychologicznych aspektów związanych z nieprawidłowym żywieniem. W pracy z pacjentami wykorzystuje elementy psychodietetyki gdyż tylko podejście całościowe umysł + ciała jest drogą do osiągniecie pełnego sukcesu w terapii.

Z gotowaniem związana jestem kilka razy dziennie, kiedy z pasją tworze zdrowe i smaczne posiłki- bowiem gotowanie to moje hobby i forma relaksu. Staram się zmienić myślenie o diecie w kategoriach głodówki i wyrzeczeń przez pokazanie moim Pacjentom prostych i atrakcyjnych posiłków.

Prywatnie lubię aktywnie i rodzinnie spędzać czas oraz uwielbiam czytać.

Zapraszam do współpracy!